Sąd po otrzymaniu pozwu doręcza jego odpis pełnomocnikowi Banku, który może zając stanowisko co do twierdzeń przedstawionych w pozwie. Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego przychodzi czas na przesłuchanie Powodów, którzy uprzednio otrzymują z Sądu stosowne wezwanie do osobistego stawiennictwa w sprawie. Obecnie istnieje także możliwość wzięcia udziału w rozprawie w formie zdalnej, za zgodą Sądu, co z pewnością zmniejsza emocje i stres związany z rozprawą.
Przygotowując się do rozprawy postaraj się przypomnieć sobie proces związany z zawarciem umowy, rozmowy z pracownikiem Banku i informacje jakie otrzymałeś a także to jaki kredyt cię interesował. Ważne są także informacje takie jak: data zawarcia umowy, kwota kredytu czy cel kredytowania.
Pytań może być wiele i są one formułowane w różny sposób przez danego, konkretnego Sędziego wyznaczonego do rozpoznania sprawy, dlatego też niezwykle ważne jest przygotowanie do rozprawy przez doświadczonego pełnomocnika, który jeszcze przed rozprawą, w sposób umiejętny pomoże ci zrozumieć istotę zadanego pytania.
Poniższe artykuły blogowe przybliżą Państwu zagadnienia prawne objęte opisywanym tematem. Na blogu znajdą Państwo szereg informacji i porad, które mogą okazać się przydatne w rozwiązaniu problemów prawnych.
Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnej, zindywidualizowanej porady prawnej – zapraszam do kontaktu z kancelarią.